A+ -A 19.07.2016 - 15:30

Kaynak: Gelecek, AK Parti kadrolarının eseri olacaktır

Kaynak: Gelecek, AK Parti kadrolarının eseri olacaktır

Güncel

Kaynak: -“Biz eğer birliğimizi ve beraberliğimizi bozmazsak, aramızdaki uhuvveti devam ettirirsek, iri ve diri olursak Allahın izniyle gelecek, AK Parti kadrolarının eseri olacaktır.”

Bayramlaşma ve şehit ailelerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Elbistan'a gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, yaptığı konuşmalarda kardeşlik vurgusu yaptı ve geleceğin AK Parti kadrolarının eseri olacağını kaydetti.

Giresun'daki helikopter kazasında şehit olan Yarbay Hilmi Özer ve yakalandığı hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden polis memuru Vasıf Darendeli'nin ailesine taziye ziyaretinde bulunan Başbakan Yardımcısı Kaynak'a; Elbistan Kaymakam Vekili Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve kalabalık bir partili heyet eşlik etti. 

Daha sonra AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı'na geçen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak burada AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve partililer tarafından karşılandıktan sonra toplantı salonuna geçti. Terörle mücadele konusuna değinen Veysi Kaynak yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu akşam, milletimiz bir bayram hediyesini duyacak. PKK'nın en önemli aktörlerinden biri, en zalimi, en canisi Bahoz Erdal, Allah'a hamdolsun Suriye'de öldürülmüş bulunuyor. Biz, bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan teröristi bertaraf ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu, barışını ve refahını muhakkak surette düşünüyoruz. 

11 aydan beri yapılan mücadeleyi hatırlayın. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatımız ve korucularımız büyük bir terörle mücadele gayreti içerisinde oldular. Gerçekten ibretlik hikayeler dinledik. Ama düşünün; o çok eleştiriye uğrayan ve onun -gerçekten önemli bir mimari da Mahir Bey kardeşimizdi- çözüm sürecinin ne kadar büyük katkısı olduğuna şimdi geriye dönüp bakın. Sur'da, Nusaybin'de, Cizre'de sokağa çıkma yasağı ilan ediyorsunuz ve 'teröristle mücadele edeceğim' diyorsunuz 100 bin kişi Cizre'den taşınıyor. Diyor ki: 'Buyur ey devlet. Ben bu devlete güveniyor, bu teröristin zulmünü asıl Kürt halkı olarak ben gördüm. Gel bunları bertaraf et.' İşte o çözüm süreci, bizim bölge halkı ile olan güveni ve muhabbeti temsil eden süreçtir. Silahlı kuvvetlerimiz ve polisimiz inanılmaz kahramanlıklar yaptılar. Öyle mücadele verdiler ki adeta Çanakkale örneği yaşandı. Çanakkale'de bir millet varoluş mücadelesi verdi. Ama bizim milletimiz ve ecdadımız o kahramanlığı gösterdiler ve İslam'ın sol kalesi İstanbul'un düşmesini engellediler. Çanakkale'den 100 sene sonra başlayan terörle mücadelede bizim askerimiz ve polisimiz gerçekten de onlar kadar şanlı bir mücadele yaptılar.”

Paralel yapıyla mücadele konusundaki düşüncelerini de , “Bu mücadele böyle yapılırken içeride bizim birliğimizi ve beraberliğimizi asla bozmamız gerekir. AK Parti Teşkilatları ve AK Parti seçmenleri, bu milletin Çanakkale'den 100 sene sonra sigortasıdır. Aynen öyledir. 7 Haziran'da yüzde 41 oy oranına rağmen iktidarı kaybettiğimizi asla unutmayın. 7 Haziran'dan sonra Diyarbakır'da, Nusaybin'de ve birçok yerde birilerinin öz yönetim ilan ettiğini, çukurlar kazıp özerk bölge ilan ettiğini unutmayın. Şanlı bayrağımız yerine bir kısım paçavraları göndere çektiğini unutmayın. Ama bizim gibi görünen ama bu devlete ve millete en büyük ihaneti yapan hem de bunu Müslümanlık payesi ile yapan paralel yapıyı da asla unutmayın. Asla bunlar dinimize, inancımıza ve çocuklarımıza hizmet ediyorlar diye düşünmeyin. Düşünün ki bir örgüt, devletin bütün kademelerini eline geçirmek üzere. Halkın seçtiği ve gözbebeği Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine kastetmişler. İktidara ve her şeyine kastetmişler. Ve o adam şimdi Pensilvanya'da. Hayali, belki Humeyni gibi gelip Ankara'da devletin üzerine çöreklenmek. Bunu da başka Müslümanlara zulmederek yapmışlar. 

İşin içinde biri olarak söylüyorum. Eğer siz büyük bir tüccarsanız; vergiciler üzerinize gelmiş, MASAK üzerinize gelmiş size birçok suç dosyaları atfedilmiş. Bu paralel yapının, cemaatin aşağı yukarı 100 küsur ülkede okulları var. Bunların hemen hemen yüzde 90'ı da gayrimüslim devletlerin olduğu yerlerdeydi. Burada kardeşlerimiz ve bacılarımız himmet dediler para verdiler, 'Bir çocuk Allah'ın dinini diyanetini öğrenerek geçirsin' diye. Siz hiç bunların okullarının olduğu yerde, bu okullarda kardeşlerimizin, bacılarımızın parasıyla okuyan bir tek gayrimüslimin İslam'ı seçtiğine şahit oldunuz mu? Hiç böyle bir örnek verdiler mi ortaya? Siz Anadolu'da alın teri ile çok çalışacaksınız sonra 'Allah rızası için himmet' diyecekler para vereceksiniz sonra onunla gayrimüslimin çocuğu okuyacak. Hadiseyi bir de böyle tahayyül edin. Ama Allah'a hamdolsun çok basiretli, ferasetli bir Cumhurbaşkanımız var. Allah'a dayandık ve millete güvendik ve biz elhamdülillah o cendereden çıktık. Mücadele devam ediyor; sürecektir. PKK ile de, DAEŞ ile de, paralelle de, DHKPC ile mücadele sürecek.” 

'Tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet' şiarından pastisinin asla vazgeçmeyeceğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Biz böyle bir ülkede yaşıyoruz. Biz kuzey kutbunda etrafında penguenlerin olduğu bir ülke değiliz. Dünyanın en stratejik öneme haiz bir yerindeyiz. Bizim Türkiye'mizin doğusunda enerji kaynaklarının 3'te 2'si var; batısında da tüketicilerinin 3'te 2'si var. Bu sebeple bu ülke adeta en kıymetli emtia olarak herkesin gözünde olan bir yer. Biz bu mücadeleyi yaparız Allah'ın izniyle. Ama bunun bir tane şartı var. Biz, Allah'a dayanacağız, millete güveneceğiz. Biz eğer birliğimizi ve beraberliğimizi bozmazsak, aramızdaki uhuvveti devam ettirirsek, iri ve diri olursak Allah'ın izniyle gelecek AK Parti kadrolarının eseri olacaktır. Vatanımızın, bayrağımızın, milletimizin ve devletimizin tekliği, asla vazgeçmeyeceğimiz unsurlardır. Ama şimdi dünyanın geldiği nokta itibariyle bizim terörle, aşırılıklarla, ırkçılıkla ve mezhepçilikle de mücadele etmemiz gerekir. Cumhurbaşkanımız diyor ya, 'Ben Müslüman'ım, İslam dinine mensubum. Ne Sünnilik ne de Şiilik diye bir din var.' Teröre ve terörün her çeşidine aman vermeden milletimizin kalkınması ve refahı için hep beraber çalışacağız. Hep beraber bu kalkınma mücadelesinden en yüksek payı alacağız hem de Maraş'ımız bütün insanları ile huzurun, barışın, güvenin, istikrarın en önemli sigortası olacaktır” dedi.

Mahir Ünal'la ilgili olarak da konuşan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kahramanmaraşlılar olarak bu göreve atanma sevincimi paylaşmak isteyen hemşerilerimize 'ben sizin evladınız ve kardeşinizim. Buraya gelmektense sizlerle çok daha geniş toplantılarla buluşacağız' dedim. Bugün Elbistanlı bir kahramanımızın taziyesi için buradayım. Elbistan ziyaretimizde teşkilatımızla bayramlaşmak istedik. Elbistan'a inşallah çok daha fazla miktarda geleceğiz. Bunun bir sebebi var. Elbistan'ımızın bir evladı, AK Parti'nin önemli bir değeri, Kahramanmaraş Milletvekilimiz, bir kardeşimiz, partimize gerçekten çok büyük emekleri olan Mahir Ünal Bey, Elbistan'ımızın çocuğuydu ve 64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanlığını yapıyordu. Ama sadece kültür ve turizm alanında değil memleketimizin her köşesinde şehrimizin bir adım ileri gitmesi için birçok projenin lokomotifliğini yaptı. Şimdi bize düşen o bayrağı daha da ilerilere taşımaktır. Mahir Bey; samimiyetle söylüyorum partimizin ve davamızın çok önemli bir değeridir. Siyasette nöbet değişimleri olur. Ama bizim kardeşlik hukukumuz artarak devam edecektir. Mahir Bey'in başlattığı projeleri hep beraber tamamlayacağız ve üzerine de daha neler koyabiliriz onu konuşacağız.”

“Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bayram için ara verdi. Temmuz sonuna kadar hafta sonları çalışacak. Meclis çalışmaları tamamlandıktan sonra Elbistan'ımızda, Afşin'imizde çok uzun zaman geçirmek istiyorum. Bütün ilçelerimizde kardeşlerimizle buluşmak, onlarla hemhal olmak, onların hem dertlerini hem de dileklerini dinlemek ve yapabilirsek onlara bir katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir” sözleriyle Kaynak, konuşmasını tamamladı.


3193 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Güncel - Diğer Haberler