A+ -A 19.07.2016 - 15:29

Özdemir'in yol ve tünel çalışmaları açıklaması

Özdemir'in yol ve tünel çalışmaları açıklaması

Politika

Özdemir: -“Göksun Tünelinden sonra Elbistan bağlantısı yapılacak. Elbistan ile Kahramanmaraş arasını, 1 saatte gidebileceğimiz bir yol haline getirecek bir proje bu.”

      Partisinin İlçe Teşkilatı aylık Danışma Meclisi toplantısını yapmak üzere Elbistan'a gelen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş-Göksun Karayolunda yeni yapılacak tüneller ve yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Parti binasında gerçekleştiren toplantıda konuşan Başkan Ahmet Özdemir, Elbistanlıların ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının en büyük taleplerinden biri olan Göksun tünelleri bağlantı yolunun da proje kapsamında yer aldığını kaydetti. 

Göksun tünelinden sonra Elbistan tarafına yeni bir kavşak yapılarak, Kayseri yolu bağlantısının buradan devam edeceğini belirten Başkan Özdemir yaptığı konuşmada şuan ki güzergâhta toplam uzunluğu 50 kilometre olan yolun, 5,5 kilometrelik 3 ayrı tünelle geçileceğini söyledi. 

Başkan Özdemir şunları söyledi:

“Kahramanmaraş'ta her şey çok hızlı değişiyor. Kültür ve Turizm Bakanımız vardı, şimdi de Başbakan Yardımcımız var. Bakanımız ve Başbakan Yardımcımız olmasının çok faydasını gördük. Ayın 14'ünde havaalanımızın yeni terminal binası ve müştemilatı ile birlikte ihaleye çıkıyor. Büyük bir havaalanı, uluslararası uçuşlara açık bir havaalanımız olacak. Havaalanı içerisinde gümrük müdürlüğü ve hızlı tren bağlantı istasyonu olacak. Büyükşehir Belediyemiz de bir çevre yolu bağlantısıyla havaalanımızın yol ağını daha da genişletecek. Bu, Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal Bey'in döneminde başlamış bir çalışmaydı ve sonuçlandı.

Kahramanmaraş-Göksun karayolundaki bölünmüş yol ve tünel çalışmaları ile ilgili de müjde niteliğinde açıklamalar yapan Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:.

“Şimdi Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak'la yaptığımız istişareler sonucunda, Kahramanmaraş-Göksun karayolunda çok büyük bir aşama kaydettik. Aşama kaydettik ama bu yol çok uzadı. Kaç defa proje değişti, kaç defa güzergâh değişti. Köprü ve viyadüklere karar verildi. Geldiğimiz son nokta ise aslında en iyi nokta. Kahramanmaraş-Göksun karayolunda OSB kavşağından sonra daha kestirme bir yol yapılıyor. Kahramanmaraş'ın çıkışından 10 kilometre sonra şuandaki mevcut yolun sağında bir tünele gireceğiz. 3 kilometre uzunluğundaki bu tünelden çıkacağız, 1,5 kilometrelik bir tünele daha gireceğiz. Tekrar çıkıp 1 kilometrelik bir tünele daha gireceğiz ve Fırnız Çayı'nın olduğu yerden çıkacağız. Yani 50 kilometrelik yolu 5,5 kilometrelik 3 tünelle geçeceğiz. Bunun da projeleri ve ihaleleri kesinleşti. Hatta Fırnız bölgesinde tüneli delmek için çalışmaya da başlanıldı.

Aynı yolun devamı olan ve Elbistan'da da sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından talep edilen Tekir tünelleri bağlantı yolunun durumunda gelinen son nokta ise Tekir'den tünelden çıkıştan sonra yol Göksun'a doğru devam ediyor. Göksun'un içerisinden ilerleyip gidiyoruz. Orada da tünel çıkışında Göksun'un içerisine girmeyeceğiz. Göksun'un 6-7 kilometre daha Elbistan tarafında yeni bir kavşak oluşacak. Yine oradan da bir tünelle Elbistan-Göksun yoluna bağlanacak. Sonra bu bağlantı devam edip Mehmetbey'den Kayseri yoluna birleşecek. 

Yolun son hali oldukça elverişli olacak. Elbistan ile Kahramanmaraş arasını 1 saatte gidebileceğimiz bir yol haline getirecek bir proje bu.” 


3203 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Politika - Diğer Haberler