A+ -A 19.07.2016 - 15:08

“Devletin Kağnısı Tavşan Avlar”

“Devletin Kağnısı Tavşan Avlar”
“Devletin Kağnısı Tavşan Avlar”

Güncel

“Devletin Kağnısı Tavşan Avlar”

Tavşan yorulur, Devletin kağnısı yorulmaz. Devlete güvenmenin en güzel örneği ve tercümesi. 

Üç yıl kadar önceydi. Sultan korusu bölgesi Çiçekdağ ve havalisini takiben Şuğul boğazını yararak geçmekte olan Sarsap Çayı’nın selden verdiği millî zararları içeren bir makalemiz yayınlandı. Bilhassa Hacıhasanlı-devamı Evcihüyük köyünün ortasından geçmesi dolayısıyla selden görülen millî zararı dile getiren makalemizi okuyan günün DSİ Sayın Genel Müdürü duruma derhal el koyup, bir başka yerde çalışmakta olan DSİ şantiyesinin Evcihüyük’e nakline emir verdi. 

Şantiye sorumlusu işe başlamak üzere iken, çay yatağındaki söğüt ve kavak ağaçlarından birisinin sahibi, “Ben kavak ve söğütlerimin istimlaki yapılmadan izin vermem. Aksi halde mahkemeye baş vururum” demesi üzerine, işe başlayamadılar. 

“Bu önemli bir iş. DSİ programa alır. Takriben 7-8 km. mesafeli bu kısmı istimlâk eder” beklentisine girdik. Tıpkı başlıkta verdiğim “Devletin kağnısı tavşan avlar” misali. 

Takriben 7-8 km. mesafeli olduğunu sandığım Sarsap Çayının selden verdiği bir yıllık millî zarar kaleme vurulsa, DSİ’nin harcayacağı masraftan çok daha fazla olacağı tartışılmaz. 

İlimiz DSİ Bölge Md. Sayın Emrah KÖLEOĞLU ve Yardımcısı Sayın Osman ÇİÇEKDAĞ beyefendilerin yüksek bilgilerine saygı ile hatırlatmak istedik bu önemli durumu. 

Durumu mahallinde görmeleri için gönderecekleri uzman ekibin tetkikinden sonra, kendilerine sunacakları tespit raporunu görmelerinin ardından geç kalındığı kanısına varacaklar, öyle ümit ediyorum ki, ne gerekiyorsa onun yapılması hazırlığına başlayacaklarından kuşku duymamaktayız.. 

Umarım ki; tavşan yorulmuş olur, kağnının tekeri altında kalır. Kalın sağlıcakla. 


3108 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Güncel - Diğer Haberler