A+ -A 02.05.2016 - 13:22

Elbistan Kaymakamlığı, Travel Expo Ankara Fuarı'nda stand açtı

Elbistan Kaymakamlığı, Travel Expo Ankara Fuarı'nda stand açtı

Güncel

Elbistan Kaymakamlığı, Travel Expo Ankara Fuarında stand açtı

ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen Travel Expo Ankara Turizm Fuarı’nda, Elbistan’ın da tanıtımını yapıldı. 

Türkiye genelindeki birçok il ve ilçe belediyesini aynı mekânda buluşturan fuarın alt teması termal turizm olarak belirlenirken, Elbistan Kaymakamlığı tarafından yapılan hazırlıkların ardından ilçenin tanıtımı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 

Fuar hakkında bilgi veren Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, “Ülkemi-zin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payımızın arttırılması için, gerek yurt içi gerekse yurtdışında Kültür Turizm Bakanlığı ve özel sektör işbirliğinde tanıtım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu amaçla 21-24 Nisan 2016 tarihleri arasında  düzenlenen, Travel Expo Ankara fuarıyla, Ankara ve Anadolu'nun termal, sağlık, kongre, tarih ve inanç turizmi potansiyelinin pazarlanması amaçlanmıştır. Bu yılki fuarın kardeş ülkesi İran, kardeş şehri Kahramanma-raş’tır. Tanıtım stantlarının yer aldığı fuara Elbistan’ın tanıtımı için Elbistan Kaymakamlığımız geniş ve kapsamlı bir çalışmayla katılmıştır. 

Bu seneki fuar alt teması termal turizm olarak planlanmıştır. Fuar esnasında turizm ile ilgili konularda konferans, çalıştay ve etkinliklerin yer aldığı fuarda amaç; katılımcılara ve ziyaretçilere en iyi fırsatları sunmaktır. İlçemizi temsilen bu sorumluluğu Elbistan Kaymakamlığımız üstlen-miştir.” dedi. 

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı’nın da yer aldığı Kahramanmaraş bölümünde, Elbistan’a özgü tarihi, turistik ve kültürel değerlerin tanıtımı yapıldı. Standı Külltür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kahramanmaraş milletvekilleri, bürokratlar, Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlılar ve çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği stand büyük ilgi gördü.


2310 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Güncel - Diğer Haberler