A+ -A 02.05.2016 - 13:19

Kahramanmaraş Tanıtım Fuarı Yoğun İlgi Gördü

Kahramanmaraş Tanıtım Fuarı Yoğun İlgi Gördü

Güncel

Kahramanmaraş Tanıtım Fuarı Yoğun İlgi Gördü

Kocaeli Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve başarıyla gerçekleştirilen “Kahramanmaraş Yöresel Tanıtım Günleri” organizasyonu yoğun ilgi gördü. Dernek Başkanı Enis Göçer “Bizlere destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyemize, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize, İzmit Belediyemize ve Kervansaray Kahve’ye teşekkür ederim” dedi.

“İzmit Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilen tanıtım günleri sona erdi. Bizim etkinliğimiz 6 gün sürdü.8 Nisan Cuma günü başlayıp 13 Nisan Çarşamba günü sona erdi. 

Kahramanmaraş denince akla ilk başta dondurma gelir, dondurmadan sonra tarhana gelir. Ardından da yöresel yemekler yer alır. Kahramanmaraş’ta her kahvehanede bir şair oturur. Yerel yönetimlerin her birimde mutlaka bir şair yazar çalışır. Yerelin dinamikleri, söz sahipleri mutlaka şairler, yazarlardır. Kahramanmaraş deyince akla edebiyat gelir. Şairler gelir. 7 güzel adam gelir. Yöresel ürünlerin yanı sıra dernek için açılan stantta Karacaoğlan’dan günümüze Kahramanmaraşlı Şairlerin isimleri de gelen misafirlere gösterildi. Etkinliğimizde Kahramanmaraş’ın kahramanlığını, kültürünü, edebi yönünü, şairsel yönünü ön plana çıkardık. Kocaeli’nde  10 bine yakın Kahramanmaraşlı var. Etkinliğimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. 

Açıldığı günden kapanış gününe kadar 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan tanıtım fuarının açılışında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı sahne aldı. Fuar boyunca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Halkoyunları Ekibi de yöreye ait halk oyunlarını sergiledi. Kahramanmaraş’a ait birçok yöresel ürünün de tanıtıldığı fuara Kocaeli protokolü de akın etti. Fuar boyunca benim ile birlikte ziyaretçileri hemşerilerimiz olan SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ile işadamları Abbas Dağ, Harun Şahin, Bahittin Türk ve Osman Karadut karşıladık.

Fuarın ilk günü Perşembe pazarına akın eden binlerce kişiye dondurma ikram edildi. Toplamda 200 kilo dondurma ikramı yapıldı. Dondurma ile birlikte fuar boyunca 15 bin kişiye de Elbistan Kervansaray Kahvesi ikram edildi. Kocaeli halkı yapılan ikramlardan oldukça memnun kaldı.

‘Birinci Geleneksel Kocaeli Kahramanmaraş Yöresel Tanıtım Fuarı’nın son günü olması nedeniyle Kahramanmaraşlılar Derneği Perşembe Pazarı alanında kahvaltılı program düzenledik. Yöresel ürünlerin ikram edildiği kahvaltıya; Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Jandarma Komutanı Volkan Kılıç, Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Dekanı Ali İhya Karaman, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, Çevre İl Müdürü Ersan Aytaç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli’deki saygın işadamları ve dernek üyeleri katıldı.


2062 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Güncel - Diğer Haberler