A+ -A 17.12.2015 - 12:07

CHP'nin Başkanı İnan Bulut

CHP'nin Başkanı İnan Bulut

Politika

Başkan Bulut: -“Bu ülkenin umudu CHPdir.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan İlçe Teşkilatı'nın yapılan olağan kongresinde sonucunda, CHP Elbistan İlçe Başkanlığı'na Av. İnan Bulut seçildi.     

Neslihan Düğün Salonu'nda düzenlenen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Oluşturulan divan başkanlığına 1 Kasım'da Kahramanmaraş Milletvekili Adayı olan Ali Öztunç, üyeliklere ise Mikail Özcan ve Memet Temur seçildi. 

2019 yılında yapılacak seçim çalışmalarının şimdiden başlaması gerektiği mesajını veren Ali Öztunç yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“1 Kasım seçimleri sıkıntılara çare olur dediler ama seçimlerden sonra sıkıntılar daha da arttı. 

Türkiye'de haber yazan gazeteciler tutuklanarak cezaevine konuluyor. Suçları neydi? Mit tırları adı verilen o tırların içinde ilaç, yardım malzemesi olmadığını, silah taşındığını ispatladıkları için. İki gazeteci habercilik yaptıkları için hapse atıldılar. Bunun adına da demokrasi diyorlar. Suçları ise FETÖ terör örgütüne yardım etmek. Ama bir çuval açtılar, o çuvalın içerisine önüne geleni atıyorlar. Her an herkesin başına her şey gelebilir. Devamında Rusya ile Türkiye'nin yaşadığı sorun. Sıfır sorun diye yola çıkan AKP, sıfır komşu bıraktı. Bir tane ülkeyle doğru dürüst ilişkimiz yok. Rusya ile Türkiye ciddi ticari ilişkileri olan ülke. Kapalı kapılar ardından yalvarıyorlar, ilişkileri düzeltmek için. Ama maalesef 1 Kasım'da vatandaş yine oy verdi. Ülke iyi yönetilsin diye. Bunlar aldıkları oyu, kafalarının arkasındaki planı yürütmek için kullanıyorlar. İntikam almak için kullanıyorlar. Öyle bir şımarıklık içindeler ki; bunun karşılığı er ya da geç çıkar. Zulmeden mutlaka cezasını çeker. 1 Kasım seçimlerinde merkez sağdaki başka parti olan MHP çöktü. MHP diye bir parti kalmadı.”

Seçimdeki beklenmeyen sonucun değerlendirmesini yapan Öztunç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Öyle bir noktaya geldi ki; bizde Kahramanmaraş'ta 60 bin oy aldık. Tüm emeğimize rağmen milletvekili çıkaramadık. Başarının kriteri nedir? Milletvekili çıkarmaktır. Ben çıkıp burada oyumuzu 60 bine çıkardık, biz başarılıyız dersem yalan olur. Bütün emekler, çabalar devamında kaybettiğimiz halde ilçelerimizi ziyaret ettik, sizlere teşekkür ettik. Ben haftanın 2 günü Kahramanmaraş'tayım. Eğer çalışmazsak biz başarılı olamayız. Gidilmedik köy, sıkılmadık el senin değildir, sana oy vermez. Küçük hesapları bırakıp, beraber olmamız gerekiyor. 7 Haziran seçimlerinde Kamil Dalkara, 1 Kasım seçimlerinde ise ben kaybettim, insanlar böyle söylüyor. Aslında hayır, biz bireysel olarak milletvekilliklerini kaybettik. Kaybeden CHP oldu. Biz buradan bir vekil çıkaramayarak çok büyük bir sıkıntıya girdik. Bunu aşmanın tek yolu da gecemizi gündüzümüze katıp, kırgınlıkları küskünlükleri bir kenara bırakıp çalışacağız. Kimse yanlış anlamasın, ben şimdiden 2019'a yönelik şahsi bir hesap peşinde değilim. Ama 2019'da CHP'nin adayı olmayacak mı? O adaylar benim yaşadığım sıkıntıları yaşamasın diye bu görev bana düşüyor. Hep beraber çalışıp, aslan düştüğü yerden kalkar misali, düştüğümüz yerden kalkacağız. Bu konuda bana ne görev emredilirse ben hazırım.” 

20 Nisan 2012 tarihinden itibaren CHP Elbistan İlçe Başkanlığı görevini yürüten Naci Göçmen, davet edildiği mikrofonda yaptığı konuşmada yaptıkları çalışmaları anlattı.

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül de, herkesin parti için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini gerektiğini ifade etti.

Kongrenin tek adayı olan Av. İnan Bulut ise yaptığı teşekkür konuşmasında  önceki yönetime teşekkür etmesinin ardından şunları dile getirdi:

 “Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar, emek ve hizmetlerinden dolayı değerli büyüğüm Naci Göçmen ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bir haftada yaşanan gelişmelere bakacak olursak, hükümetin kabinesinin açıklandığı gün Rus uçağı düşürülüyor, hemen ertesi gün gazeteciler tutuklanıyor, bir baro başkanı katlediliyor. Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemiz, dört tarafı savaş tehlikesi ile çevrili bir ülke haline dönüştü. Bu ülkenin umudu CHP'dir. Bu, bir slogan değildir.

İl delege sayımızda geçmiş yıllara oranla sayısal düşüş söz konusudur. Üye sayımızın azlığı ve seçimde aldığımız oy etkili oldu. Listede kendine yer bulamayan arkadaşlarımızın bizlere darılmayacağını umuyorum. İlk olarak üye listelerimizin güncellemesini sağlayacağız. Mevcut ilçe binamızın yetersizliği ortada. ilçe binamızın büyütülmesi için çaba harcayacağız. Özellikle tecrübeli ve büyüklerimizden oluşan bir danışma kurulu oluşturmak istiyoruz. Gerek yerelde yapılacak çalışmalar, köy ve mahalle çalışmaları ile ilgili onların engin fikirlerinden istifade etmek istiyoruz. Köy ve mahalle meclislerinin oluşturulması mecburiyettir. Sadece seçim çalışması yaparak başarılı olmamız mümkün değil. Parti içinde sosyal sorumluluk ve yardım projesinin hayata geçirilmesi ve sosyal medyanın daha etkin kullanılması yönünde çalışmalarımız olacak. Parti bülteni veya parti gazetesi hedefliyoruz. Bize gösterilen teveccühten dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.”             

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. İnan Bulut başkanlığında oluşturulan yeni yönetimde şu isimler yer aldı:            

Binnaz Arslan, Tayfun Barış Arslan, Veysel Gürbüz, Kazım İspir, Hacı Kale, Arefe Kalem, Nuray Kaptan, Songül Karaca, Ali Kaya, Ali Özgür, Ali Gül Pınar, Mükremin Sezer, Ferhat Tatar, Musa Toraman, Ferhan Tuncel ve Aziz Yurdakurban.


2751 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Politika - Diğer Haberler