A+ -A 01.10.2015 - 13:25

Gazeteci Göçer’in, Un Sandığı Kitabı’nın 6.Cilti Yayında

Gazeteci Göçer’in, Un Sandığı Kitabı’nın 6.Cilti Yayında

Eğitim / Kültür

Gazeteci Göçer’in, Un Sandığı Kitabı’nın 6.Cilti Yayında

Gazeteci-Yazar Mehmet Göçer'in kaleme aldığı Un Sandığı adlı kitabının 6.serisi yayımlandı.
Yarım asrı aşkın süreden beri aktif olarak gazetecilik yapan Mehmet Göçer, eserinin adı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yazdığı kitaplara ismini verdiğim 'Un Sandığı'nın hikâyesine ilk kitabımda yer verdim. Özetleyecek olursam: önce kız, oğlanı un sandığına, 7 yıl sonra da oğlan aynı kızı un sandığına hapsetmesi ile dünyada ilk ve son yaşanan aşk olayının hikâyesidir Un Sandığı. Amerika'daki Texas Üniversitesi Kütüphane sitesince de beğenilen hikâyeler içinde yayınlanmaktadır.” 
Gazetecilik mesleğine kısaca değindikten sonra Un Sandığı 6.kitabı ile ilgili de Göçer şunları anlattı:
“1957 yılında prova tezgâhı makinesi ile Elbistan Postası, 30 Temmuz 1960'da ise onu kapatarak Elbistanın Sesi Gazetesini yayınlamaya başlaydım ve o yıllardan beri bu mesleği sürdürdüm.  2004 yılında ise gazeteciliği evlatlarıma bırakarak kendimi kitap yazmaya verdim.
Un Sandığı 6'nın önsöz ve takdim yazılarını; Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kırıkkale Valisi Sayın Ali Kolat, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yazdı. Un Sandığı serisinin 6. cildi, içinde bulunduğumuz Ağustos ayının ilk haftasında, Göçer Ofset matbaa tesislerinde basılıp, okuyucularının beğenisine sunuldu.

2105 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Eğitim / Kültür - Diğer Haberler

Birûnî Üniversitesi

Birûnî Üniversitesi

2 Eylül 2015 Çarşamba Saat: 13:26