A+ -A 02.09.2015 - 13:35

Ülgü: Mesajlara itibar etmeyin

Ülgü: Mesajlara itibar etmeyin

Ekonomi

Ülgü: Mesajlara itibar etmeyin

Elbistan'a bağlı Yapılı Mahallesi'nde ikamet eden Battal Ülgü, kendisine ait cep telefonuna gelen alışveriş çeki kazandığı mesajıyla kandırıldığı belirterek vatandaşların bu tür mesajlara itibar etmemelerini istedi.

Elbistan Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti'ne giderek durumunu arzeden Ülgü, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Evimde oturduğum sırada cep telefonuma bir mesaj geldi. Cep telefonu, çeyrek altın ve alış veriş çeki kazandığım yazıyordu. Benim eşimin cep telefonu iyi olmadığı için mesajla gelen numarayı aradım ve sipariş için onay verdim. Daha sonra ise PTT'ye giderek, 99 TL ödeyip koliyi teslim aldım. Koliyi açtığımda şoka uğradım. Benim onay verdiğim telefon, çeyrek altın ve alış veriş çeki yerine, hiç ihtiyacımız olmayan çeşitli kremler ve bazı malzemeler kutuda vardı. 

Daha sonra Tüketici Hakem Heyetine başvurdum ve gönderilen ürünleri ise tekrar yolladım. Dilekçe için de 20 TL ödeme yaptım. Yani toplam 119 liramı dolandırıcılara kaptırdım. Ben mağdur oldum, başka kimselerin mağdur olmamaları için dikkatli davranmalarını ve bu şekilde gelen mesajlara itibar etmemelerini istiyorum. Hakkımı Hakem Heyeti nezdinde arıyorum. İnşallah bir sonuç çıkar.”


2234 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Ekonomi - Diğer Haberler