A+ -A 04.06.2015 - 22:35

100 Trilyonluk Üç Tünel Hizmete Açıldı

100 Trilyonluk Üç Tünel Hizmete Açıldı

Politika

Kısaca: -”Allahın izni, milletin duası ve desteği sayesinde yola devam ediyoruz. Memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca,  Ulaştırma Bakanlığı’nın 588 trilyon yatırımıyla Kahramanmaraş Göksun 6. Bölge Hudut Yolu’nun tamamladığını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da açılışı yapılan Göksun tünellerinin, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki farkı en iyi yansıtan projelerden biri olduğunu ifade eden Başkan Kısaca, Kahramanmaraş-Göksun arasındaki 3 tünel ve 20 kilometrelik karayolunun 2 yıl gibi bir sürede tamamlandığına dikkat çekti.
“Milletimize duyduğumuz hizmet sevdası, aşılmaz dağları deldi” diye konuşan Kısaca, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Allah'a hamdolsun hayaller gerçek oldu. Göksun tünellerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete sunuldu. Ulaşım çok rahatladı. Göksun-Kahramanmaraş arasındaki mesafe yaklaşık 40 dakikaya düştü. Vatandaşlarımız daha güvenli ve daha konforlu bir ulaşıma kavuştu. Bu büyük proje 2 yıl gibi bir sürede tamamlandı ve sadece Kahramanmaraş’la kuzey ilçelerin trafiği rahatlamadı; bölgeler birbirine yakınlaştı. Akdeniz’le İç Anadolu ve Karadeniz arasındaki ulaşım rahatladı” dedi.
AK Parti’nin millete hizmet için yola çıktığını ve iktidarda olduğu sürece millete duyduğu sevda dağları deldiğini belirten Başkan Kısaca;  “Eski Türkiye’de projeler başlar hükümetler değişir, bakanlar değişir yıllar geçer ama bitirilemezdi. Bugün AK Parti hükümetlerinin inşa ettiği yeni Türkiye’de hayaller gerçek oluyor. Birileri konuşuyor, AK Parti yapıyor. 13 yılda binlerce kilometre bölünmüş yol, yüzlerce tünel vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Bugün Göksun’a yapılan tünel; 12 hükümet, 16 bakan eskiten Bolu Dağı tünelinden 150 metre daha kısa ve 2 yılda tamamlandı. İşte bizim farkımız bu. AK Parti, iş üretiyor, hizmet üretiyor, eser üretiyor. Bu hizmetleri yapmamızın da tek gayesi bizim milletimize duyduğumuz sevda” dedi.
Başkan Kısaca, binlerce insanın bu kalitesiz, güvenliksiz, yetersiz yollara kurban verildiğini ve Türkiye'de karayolu ulaşımının geçmişte ne kadar tehlikeli ve zahmetli olduğunu hatırlattığı açıklamasını şöyle sürdürdü:
Başkan Kısaca; “Artık binlerce insanımızın canına mal olan yollar hamdolsun eski Türkiye’de kalıyor. Şehirler son derece güvenli ve kaliteli otoyollar ve bölünmüş yollarla birbirine bağlanıyor. Ülkemizin dört bir yanında süren çalışmaların en önemlilerinden birisi Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yol projesi. Şimdilik 2 bin 847 m. T-1 tüneli ve bin 095 m. T-0 tüneli ile 470 m. ve 570 m. uzunluğunda 2 viyadüğü içine alan, 14 km' si duble yol olmak üzere toplam 20 km yol hizmete sunuldu. Kalan kısmındaki çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak. Bu kadar yeter diye asla düşünmüyoruz. Bütün bunlar, bu eserler 'insana hizmet et ki devlet yaşasın' anlayışıyla gerçekleştiriliyor. Allah'ın izni, milletin duası ve desteği sayesinde yola devam ediyoruz. Memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.” 
Kısaca, Göksun-Elbistan ve Elbistan-Darıca arasındaki yolun bölünmüş yol haline getirilmesi için de çalışmaların sürdüğünü,  bu projeler için de ihaleye önümüzdeki günlerde çıkılacağını kaydetti.

2117 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Politika - Diğer Haberler