A+ -A 04.06.2015 - 22:32

İlkkez Oryantiring Yarışmaları Düzenlendi

İlkkez Oryantiring Yarışmaları Düzenlendi

Spor

İlkkez Oryantiring Yarışmaları Düzenlendi

Çanakkale şehitlerinden 57.Alay Elbistanlı Yarbay Şevki Bey anısına Ceyhan Nehri'nin kaynağı olan Pınarbaşı Mesire alanında Oryantiring yarışmaları düzenlendi.
 Oryantiring Federasyonu, Elbistan Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Elbistan Belediyesi'nin desteklediği yarışmalarla ilgili görüş belirten Oryantiring Federasyonu Başkanı Elbistanlı hemşehrimiz Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, Oryantiring'in gençlere özgüven kazandırdığını ifade etti.
 “Elbistan'da Oryantiring'i ilk kez yapıyoruz. Resmi anlamda ilk yapıyoruz. Kahramanmaraş Oryantiring İl Temsilcimiz tarafından organize edilen, Elbistan Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Elbistan Belediyesi'nin destek verdiği bu yarışmalardan sonra önümüzdeki yıllarda çok daha geniş ve büyük yarışmalar yapacağız” diyen Çolakoğlu, “Oryantiring, branş itibariyle doğada yön bulma, hedef bulma sporu olarak geçiyor. Aslında askeri bir spordur. Strateji sporu. Çocuklara müthiş bir özgüven kazandırıyor. Karar verme yeteneğini geliştiriyor. Hem zihinsel, hem fiziksel gelişme sağlıyor.
Bu sporu 7'den 77'ye her insanın yapabildiği bir spor. Engellilerle sağlam bireylerin birlikte yapabildikleri tek spor dalı olarak geçiyor. Her ortamda her şartta yapılabiliyor. Koşarak, bisikletli, engelli oryantiring bölümleri mevcut. Bunların uluslararası karşılığı da vardır. Amacımız, değişik bölgelerde etkinlikler düzenlemek burada çocukların spor yapmalarını sağlamak, yetenekli çocukları keşfedip bu anlamda kulüpleşmelerini sağlamak ileride uluslararası anlamda da bölgesini ve ülkemizi temsil etmelerini sağlamaktır” diye konuştu.  
100'ü aşkın sporcu Pınarbaşı Mesire alanında ellerindeki haritalarla yarışmayı en iyi skorla sonuçlandırmak için çaba sarf ettiği yarışma sonunda dereceye girenler şunlar:
Küçük Kızlarda: 1.Gül Kılınç (Ali Tekinsoy Ortaokulu) 2. Hatice Tanrıverdi (Ali Tekinsoy Ortaokulu), 3.Yarern Akkan (Elbistan AEL İlkokulu).
Küçük Erkeklerde: Mehmet Bağcı (Özel İdare İlkokulu), İsrafil Çiflikli (Ali Tekinsoy Ortaokulu),Yunus Emre Demirel Özel İdare İlkokulu).
Yıldız Erkeklerde: Vahap Özcan (Elbistan GMK Ortaokulu), Veysel Karani Kuş(Özel Yıldız Koleji), Arda Özdemir (Özel Yıldız Koleji).
Yıldız Kızlarda: Sevcan Şeftali ( Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu), İrem Yıldırım (Elbistan GMK. Orta Okulu), Zeynep Demir (Ali Tekinsoy Ortaokulu)
Genç Kızlarda: Fatma Uludağ (Çoğulhan ÇPL), Beyza Aslan (Fen Lisesi), Esma Nur Gökçe (Fen Lisesi).
Genç Erkeklerde: Faruk Maraşlı (Fen Lisesi), Alperen Acar (Fen Lisesi), Sercan Bulut (Endüstri Meslek Lisesi).

2404 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Spor - Diğer Haberler