A+ -A 06.01.2015 - 10:59

Gençlik Merkezi Yeni Yerine Taşındı

Gençlik Merkezi Yeni Yerine Taşındı

Spor

Yılmaz: -Gençler için hayata geçirecekleri projelerle bu modern tesise yapılan yatırım hakkını vermeye çalışacağız.

(Haber: Akif Göçer) Yaklaşık 2 yıldır Cumhuriyet Mahallesi'nde geçici bir binada hizmet veren Elbistan Gençlik Merkezi, Oruçoğlu Stadyumu alanına inşa edilen Türkiye'nin sayılı büyüklükteki merkezlerinden biri olan yeni yerine taşındı.
Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Gençlik Merkezi'nin artık yeni ve modern binasında gençleri ağırlayacağını kaydetti.
İçerisinde tenis kortu, basketbol ve futbol sahası gibi modern eklentilerin de bulunduğu yeni binaya taşınma işlemlerini tamamladıklarını belirten Müdür Yılmaz, şunları söyledi:
“Gençlik Merkezi'mizin yeni binasına taşınma işlemlerini tamamladık. Bundan sonra Oruçoğlu Stadyumunun bulunduğu alandaki binamızda hizmet vereceğiz. Merkezimiz ilçemizde gençlere yönelik olarak büyük bir açığı kapayacak tesis. Burada gençlerimizle daha iyi vakit geçireceğimize olan inancımız tam. Açık spor tesislerimiz de en kısa zamanda hizmete girecek. Türkiye'nin sayılı büyüklükte ve kapsamdaki bu Gençlik Merkezi'mizin yapımında büyük emeği ve katkısı bulunan AK Parti Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal'a Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun'a ve diğer ilgililerle yetkililere teşekkür ediyoruz.”
Yılmaz, gençler için hayata geçirecekleri projelerle bu modern tesise yapılan yatırım hakkını vermeye çalışacaklarını kaydetti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 milyon 500 bin lira bedelle yatırım programına alınan ve 2013 yılında temeli atılan Elbistan Gençlik Merkezi'ne 2014 yılı içerisinde de ikmal ihalesi yapılarak açık spor tesislerine kazandırılmıştı.

2489 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Spor - Diğer Haberler