A+ -A 14.11.2014 - 21:23

219 işçi alımı yapılacak

219 işçi alımı yapılacak

Ekonomi

Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü ile Afşin-Elbistan A ve B Termik Santrallerine 219 işçi alımı yapacak. Konu ile ilgili Elbistanın Sesi Gazetesi’ne açıklamada bulunan  Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel M

Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü ile Afşin-Elbistan A ve B Termik Santrallerine 219 işçi alımı yapacak.
Konu ile ilgili Elbistanın Sesi Gazetesi’ne açıklamada bulunan  Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış,  AEL ile A ve B Termik Santrallerine 219 teknisyen ve tekniker alımı yapacaklarını belirtti.
Alım için ilanın bugünlerde yayımlanacağını söyleyen  Alış, “Alınacak 219 işçinin 129’u AEL İşletmesinde, 90’ı ise A ve B Termik Santrallerinde istihdam edilecek” dedi.
İşçi alımında mülakat uygulamasının yapılmayacağını ve en son uygulanan sınav yöntemiyle işçilerin belirleneceğini kaydeden Alış, sınavı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin yapacağını bildirdi. 
Diğer taraftan;  İşçi alımı ile ilgili liste İŞKUR Kahramanmaraş İl Müdürlüğü’ne ulaşırken, ilanın 4 Kasım günü yayınlanması bekleniyor.   İŞKUR, müracaatları ise Elbistan Şubesi kanalı ile alacak. 10 gün süreyle askıda kalacak olan ilandan sonra, KPSS puanı veya kamulaştırma mağdurlarının başvurularının ardından sınava katılacak olan işçi adaylarının ismi açıklanacak. 
Son olarak da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından, test usulü ile yapılacak olan sınavda başarılı olanlar, EÜAŞ’a ait santraller ve AEL İşletme Müdürlüğü’nde işbaşı yapabilecek. 

2338 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Ekonomi - Diğer Haberler