A+ -A 18.10.2014 - 20:19

Ultra Maratonu'nun 6.'sı tamamlandı

Ultra Maratonu'nun 6.'sı tamamlandı

Spor

Mesafede 3. ve hız açısından da dünyanın en hızlı ultra maratonu olan Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maratonunun 6.sı başarıyla tamamlandı.

Geleneksel Elbistan-Afşin-Ekinözü Geleneksel Ultra Maratonu'nun 6.'sı başarıyla tamamlandı. 170 Km.'lik ultra maratonunun birincisi ise 55 yaşındaki bayan sporcu Bakiye Duran oldu.
11 Ekim 2014 Cumartesi günü, saat 09.00'da Elbistan'a bağlı Kavaktepe Mahallesi'nden start alan ultramaraton törenine; AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Elbistan Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mesut Batmaz; İlçe Spor Müdürü Mustafa Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Ali Demir, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Kara ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Keleşoğlu katıldılar. 12 Ekim Pazar günü saat 09.00'da bitiş noktası Elbistan Cumhuriyet Meydanı olan ultramaraton için  Elbistan Kent Konseyi önünde saat 13.00'te ödül töreni düzenlendi. 
Törene; Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Ekinözü Kaymakamı Fatih Gül, Elbistan Garnizon Komutanı Binbaşı Şahin Kocaköse, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yanardağ, Kent Konseyi Başkanı Mesut Batmaz, Genel Sekreter Mustafa Keleşoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve birçok vatandaş katıldı.
Törende konuşan Kaymakam Akkoyun, “Mesafede 3. ve hız açsından da dünyanın en hızlı ultra maratonu olan EAE Ultra Maratonu’nun 6.'sı başarıyla gerçekleşti. Tüm sporcuları ve organizeye emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 
Atletizm Federasyonu takviminde yer alan bu organize Elbistan ve bölgesi için büyük kazanımdır. Geleneksel organize çok önemli ve anlamlıdır. Tüm sporculara ve katkı sağlayan kurumlar ile sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Güzergâhı 170 Km. ve Dünya'nın en hızlı ultra maratonu özelliğine sahip olan Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maratonu'nda 170 kilometreyi 22 saatte tamamlayan Bakiye Duran 1. olurken Hüseyin Haşhaş 2., Osman Göğebakan 3., Hamit Çalış 4. Bayram Güneşli 5., Faruk Keskin 6., İsmet Sarıkaya 7., İbrahim Şahin 8., Nurullah Kurtaran 9., Ümit Yeğen 10., Ali Gözükara 11., Murat Yetkin 12., Hulusi Ay 13., Abdulkadir Şahin 14., Deniz Güneşli 15. ve Aligül Çiftçi 16.lığı elde ettiler.
Elbistan 170 kilometre Ultra Maraton ve Yarı Maratonu 'nun Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından tescillenerek 2012 yılından itibaren faaliyet takvimine eklenmesi ve federasyonunun takviminde yayınlanmasında emeği olan Elbistanlı İbrahim Şahin de maratonu 96 Km.de tamamladı.
Ultramaratonun rotası ise şöyle idi: Start: Elbistan Kavaktepe köyü, Türkören Köyü (Demircilik Belediyesi, Söğütlü kasabası, Çiçek Köyü, Elbistan Termik santrali yol kavşağından Termik santral istikametine, Akören köyü, Doğan kasabası, Karagöz köyü istikametinden Afşin Merkez, Emirli köyü, Eshab-ı Kehf Külliyesinden dönüş, Emirli Afşin Merkez, Kemal Ertekin caddesinden Afşin Devlet hastanesine, oradan Göksun-Elbistan yoluna inildi, D330 Erçene köyü, Kabaağac köyü istikametinden Elbistan Ekinözü yol ayrımından Ekinözü istikametine dönüldü. Kale köyü, İğde belediyesi, Ortaören, Ekinözü, Akpınar köyü Taşburun köyü ve bitiş ise Elbistan Cumhuriyet meydanı oldu.

2436 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Spor - Diğer Haberler