A+ -A 13.06.2014 - 19:14

Türkiye İkincisi GMK Ortaokulu Protokol Ziyaretinde Bulundu

Türkiye İkincisi GMK Ortaokulu Protokol Ziyaretinde Bulundu

Eğitim / Kültür

Türkiye İkincisi GMK Ortaokulu Protokol Ziyaretinde Bulundu

2013-2014 eğitim öğretim yılında IX. Matematik ve Fen Bilimleri Bu Benim Eserim Proje Yarışması'nda dereceye girerek Türkiye Finali'ne katılmaya hak kazanan Elbistan Gazi Mustafa Kemal (GMK) Ortaokulu, Türkiye ikincisi olmasının ardından Elbistan'a gelerek sevincini protokolü ziyaret ederek paylaştı.

Ziyaret heyetinde yer alan GMK Ortaokulu Okul Müdürü Paşa Yücel; beraberindeki Müdür Yardımcısı Mehmet Poyraz,  7. sınıf öğrencilerinden Beyza Aksoy ve Enes Yalçın ile Fen Bilimleri Öğretmeni- Danışman Zeliha Talaş ile birlikte sırasıyla Kaymakam Tuncay Akkoyun ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt'ı makamında ziyaret ettiler.

GMK Ortaokulu heyeti projeleri hakkında aktardıkları bilgide 'Nişasta Katkılı Poşet Projesi' ile çevre kirliliğinin önüne geçmeyi amaçladığını belirterek mısır nişastası kullanarak çevreye duyarlı poşet ürettiklerini kaydettiler.

Türkiye çapında başarı elde etmelerinden dolayı öğrenci ve öğretmenleri kutlayan Kaymakam Tuncay Akkoyun ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu yaşlardaki öğrencilerimizin rutin derslerinin dışında projeler üretmeleri ve bu projelerle de kendinize özgüveninizi arttırıyor. 

Sizi yetiştiren öğretmenleri gururlandırıyorsunuz. Yaptığınız projenin içeriği itibariyle özellikle üretimde çevre bilincinin oluşması, doğayı kirleten malzemelerin az kullanılması manasında da inşallah sizin bu projeniz ileride daha da geliştirilir. Üretimde önemli bir mihenk taşı olarak kullanılır. Ve sizler de ileriki yıllarda bundan mutluluk duyarsınız. 

Sizleri tebrik ediyorum. TÜBİTAK himayesinde yapılan böyle bir yarışmada Elbistan'dan giderek Türkiye ikincisi olmak güzel bir başarı. Bu bir sinerji oluşturacak. Diğer okullardaki öğrenci kardeşleriniz, ağabeyleriniz de bu noktada kendine özgüvenle daha farklı alanlarda daha iyi projeleri gerçekleştirme noktasında başarı silsilesi arka arkaya gelecektir. Önemli bir teşekkür de öğretmenlerimizedir. Bu noktada rutin eğitim dışında öğrencilerimizi böyle projelerin içerisine dahil etmenizi önemsiyoruz. Hepinizi kutluyorum.” 

Kaymakam Akkoyun, başarılı öğrencilere ziyaretin anısına çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt'ın makamına geçen ziyaret heyeti burada da projelerini anlattı.  Müdür Bayazıt ise, bu tür başarıların ilçe adına büyük önem taşıdığını belirterek onları kutladı.


1778 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Eğitim / Kültür - Diğer Haberler

Birûnî Üniversitesi

Birûnî Üniversitesi

2 Eylül 2015 Çarşamba Saat: 13:26