A+ -A 09.04.2014 - 23:39

Elbistan, Çim Saha Ve Koşu Parkuruna Kavuşacak

Elbistan, Çim Saha Ve Koşu Parkuruna Kavuşacak

Spor

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünalın girişimleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 yılı Yatırım Programına alınan ve 11 Ekim 2013 tarihinde düzenlenen ihalenin ardından yapımına başlanılan çim yüzeyli sente

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın girişimleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 yılı Yatırım Programı'na alınan ve 11 Ekim 2013 tarihinde düzenlenen ihalenin ardından yapımına başlanılan çim yüzeyli sentetik zeminli futbol sahasında son aşamaya gelindi.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, ilçede yapımı devam eden sentetik çim yüzeyli futbol sahasında incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı değerlendirmede Elbistan'ın, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) kalitesi standartlarında bir çim saha ve koşu parkuruna en kısa zamanda kavuşacağı müjdesini verdi.

Çim yüzeyli sentetik zeminli futbol sahasını incelemesinde, sahanın yapım işini üstlenen As-Yol İnşaat firması yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Tuncay Akkoyun, vatandaşların ve spor kulüplerinin merakla beklediği tesisin faaliyete geçeceğini kaydetti.

Elbistan'da bulunan çim sahanın yanındaki arsada yapımı süren sentetik zeminli futbol sahasına  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Yılmaz'la birlikte giden Kaymakam Akkoyun, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Elbistan'ımızda sentetik yüzeyli futbol sahası yapım çalışmaları bir süredir devam ediyordu. Bugün de çalışmaları yerinde incelemek ve izlemek üzere buraya geldik. İnşallah çok yakın bir zamanda Elbistan'ımıza FİFA standartlarında 68x105 metre boyutlarında güzel bir sentetik zeminli bir futbol sahası kazandıracağız.

Bu sahamızın etrafında  aynı zamanda koşu parkuru şeklinde bir alanımız var. Bunun yanında idare binası ve soyunma odaları da tesisimizin müştemilatı içerisinde. Yakın bir zamanda sahamızın ışıklandırılması ve tribünlerinin yapımı konusunda çalışmalar başlayacaktır. Güzel bir hizmet ve çalışma. Elbistan'ımızda eksikliğini gördüğümüz, vatandaşlarımızın ve spor kulüplerimizin merakla beklediği tesisimiz faaliyete geçecek. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bittiğinde de güzel spor müsabakaları burada izleme şansına sahip olacağız.”

İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Yılmaz ise çalışmalardaki gelişmelerle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Sentetik zeminli futbol sahasının zemin dolgusu işlemleri tamamlandı. Soyunma odalarının inşaatı ise bitti. Şu anda tadilatları yapılıyor.

Sentetik zeminli sahamızın en önemli yapım aşaması olan çim serme işlemleri de dün itibariyle başladı. Sentetik çim saha 76 x 113 metre ölçülerinde planlandı.  Futbol sahası, FİFA Star 1 belgeli ve FİFA onaylı olarak yapılıyor. Çim serme işlemleri büyük bir titizlik ve dikkat istiyor. İhaleyi alan firmanın personelleri, zemini hazırladıktan sonra çim serme işlemlerine başladılar. Yaklaşık 25 gün sürecek bu işlemin ardından çim sahamızın aydınlatma ve tribünleri yapılacak. 

Çim sahamızda bir de koşu parkuru yer alacak ve spor yapmak isteyenler bu alandan da faydalanacak.

Mayıs ayı ortalarında çim sahayı teslim almayı planlıyoruz. Bu önemli spor yatırımının ilçemize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”


1765 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Spor - Diğer Haberler