A+ -A 18.03.2014 - 22:07

300 Yataklı Bölge Hastanesi'nin Temel Atma Töreni Yarın

300 Yataklı Bölge Hastanesi'nin Temel Atma Töreni Yarın

Sağlık

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkasın da katılımıyla Elbistan Devlet Hastanesinin temeli yarın, törenle atılacak.

12 Aralık'ta Sağlık Bakanlığı İnşaat ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yapılan Elbistan Devlet Hastanesi Revize 300 Yatak Ek Blok inşaat ihalesinin ardından Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas'ın da katılımıyla Elbistan Devlet Hastanesi'nin temeli düzenlenen törenle atılacak.
19 Mart 2014 Tarihinde, Çarşamba günü (yarın), saat; 14:00'da Karaelbistan'daki mevcut hastane binasının ardında bulunan 125 dönümlük alana yapılacak olan yeni hastane, donanımı ve kapasitesi ile tüm bölgeye hizmet sunacak.
Hastane binası, bodrum+zemin+6 kattan oluşacak. 125 adet poliklinik odasının yer alacağı hastanenin 410 araçlık otoparkı bulunacak.

Hastane binasında 13 adet görüntüleme odası, 8 adet ameliyat salonu, 14 adet diyaliz yatağı, 20 yataklı genel yoğun bakım ünitesi, 10 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve 35 yataklı acil servisi bulunacak.
Büyükşehir Belediye Kanunu'nun çıkması ile Elbistan ve Afşin'in köyleri 30 Mart Yerel Seçimlerin ardından mahalle haline geleceğinden yapılacak olan yeni ek hastane, ortak ulaşım kolaylığı açısından Elbistan ile Afşin'e hizmet edecek bir yatırıma dönüşecek.
Ülke genelindeki inşaat firmalarının büyük ilgi gösterdiği hastanenin inşaat ihalesine 29 firma teklif sunarken ihalede Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmenin ardından 60 milyon 200 bin TL teklif sunan Ankara merkezli 'İner Taahhüt-KLV İnşaat' firması ile sözleşme imzalanmıştı.


2208 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Sağlık - Diğer Haberler