A+ -A 18.01.2014 - 01:02

KETEM’den Karaelbistan Kur’an Kursu’nda Bilgilendirme Toplantısı

KETEM’den Karaelbistan Kur’an Kursu’nda Bilgilendirme Toplantısı

Sağlık

Elbistanda Toplum Sağlığı Merkezinin alt birimleri olan Elbistan Kanser Erken Teşhis-Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından, Karaelbistan Kur’an Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.KE

Elbistan'da Toplum Sağlığı Merkezi'nin alt birimleri olan Elbistan Kanser Erken Teşhis-Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından, Karaelbistan Kur’an Kursu’nda eğitim gören bayan kursiyerlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
KETEM Hekimi Didem Erdoğan, kanserde erken teşhisin önemini sinevizyon eşliğinde  kursiyerlere anlattıktan sonra yeni alınan dijital mamografi cihazı ile ücretsiz kanser tarama testinin yapıldığına dikkat çekti.
Kanser ve türleri, korunma yolları ve erken teşhisin önemine değinen Dr. Didem Erdoğan,  “Kanser hastalığında erken teşhis, tedavinin başarısında önemli rol oynamaktadır.
Bizler KETEM’de sağlıklı bireylere kanser taraması yapıyoruz. Daha önce kanser taramaları yapılan kişilerin de belirli aralıklarla takiplerini yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Dr. Erdoğan, 30 yaş üzeri tüm bayanları rutin kanser taramaları için Karaelbistan Beldesi'nde bulunan Sağlık Ocağı binasının ikinci katında yer alan KETEM'e  davet ederek ‘Kanserden değil, geç kalmaktan korkulmalıdır’ mesajını verdi.
Toplantının sonunda  konu ile ilgili kursiyerlere tanıtım broşürleri dağıtıldı.


1987 Okuma

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Sağlık - Diğer Haberler